Premiera PTC Creo 8.0

Nowości w Creo 8.0

Creo 8.0  - najnowsza wersja systemu zintegrowanych aplikacji CAD | CAM | CAE jest już dostępna!

28.04.2021 firma PTC zaprezentowała Creo 8.0. Najnowsza wersja najlepszego na rynku systemu zintegrowanych aplikacji CAD |CAM | CAE pomoże Ci jeszcze szybciej projektować jeszcze lepsze produkty. PTC Creo 8 to między innymi nowe narzędzia dla projektowania MBD, produkcji, symulacji i projektowania generatywnego. 

PTC z każdą kolejną edycją Creo wprowadza ulepszenia i wciąż udoskonala oprogramowanie. Korzystając z PTC Creo 8 sprawisz, że Twoja praca będzie łatwiejsza i efektywna, a Twoje projekty staną się jeszcze lepsze i bardziej innowacyjne.

 

 

 

Funkcjonalność i wydajność

> Bardziej intuicyjny interfejs dzięki zmodernizowanej pozycji elementów [ikon, okienek, list] w panelu właściwości cechy.

> Nowa opcja podglądu i kopii obrazu umożliwia podjęcie działań [wizualizacji, kopiowania] na obiektach oraz powierzchniach swobodnych w dowolnym punkcie regeneracji.

> Usprawnienia w zakresie tworzenia otworów, schematów elektrycznych i hydraulicznych, konstrukcji blaszanych i renderingu.

> Wprowadzono funkcjonalność złożeń nierozłącznych, która w przypadku wykorzystania w projekcie części zakupowych, dostarcza dodatkowe możliwości przy zarządzaniu takimi komponentami.

 


 

Technologia MBD i dokumentacja techniczna

Model Based Definition [MBD] to metodologia wizualnego przypisywania informacji bezpośrednio do modelu 3D, pozwalająca wyeliminować lub ograniczyć dotychczasową, znaczącą rolę dokumentacji technicznej w procesie rozwoju produktu. Trójwymiarowy model, wraz z pełną informacją dotyczącą jego wymiarów, tolerancji kształtu i położenia, wraz z notatkami i opisami, etc. może być wykorzystywany jako efektywny nośnik w procesach wymiany danych oraz walidacji konstrukcji.

> Wymiarowanie i tolerowanie geometryczne dla złożeń za pomocą ulepszonego modułu GD&T Advisor Plus.

> Nowe narzędzia szkicownika ułatwiające realizację założeń projektowych.

 


 

Produkcja przyrostowa

Dzięki Creo 8 łatwo zoptymalizujesz swoje projekty zarówno pod kątem druku 3D jak i tradycyjnej produkcji. 

> Wykorzystanie zaawansowanych struktur kratownicowych w celu zminimalizowania masy.

> Tworzenie zróżnicowanych struktur kratownicowych opartych na wynikach symulacji.

> Zwiększenie jakości wydruku poprzez możliwość ustawienia modelu zgodnie z analizą Build Direction [przeliczenie optymalnego kierunku budowania modelu w odniesieniu do wydruku 3D].

> Uproszczone programowanie frezowania 5-osiowego.

 


 

Symulacja w czasie rzeczywistym

Creo Simulation Live korzysta z innowacyjnej technologii solvera, opracowanej przez ANSYS, polegającej na wykorzystaniu do obliczeń równoległego przetwarzania na procesorze graficznym [GPU]. Dzięki temu rozwiązaniu komputer nie traci wydajności, ponieważ moc obliczeniowa pochodzi z karty graficznej.

> Analiza przepływu w stanie ustalonym.

> Informacje diagnostyczne o siatce: ilość węzłów i elementów.

> Możliwość uwzględnienia dużych deformacji w obliczeniach solwera.

Dowiedz się więcej o Creo Simulation Live >>>

 


 

Projektowanie generatywne

Creo GTO pozwala na automatyczne optymalizowanie projektów, przy uwzględnieniu zdefiniowanych ograniczeń i wymagań – takich jak materiały czy technologia produkcji.

> Nie ma konieczności definiowania geometrii startowej w postaci obiektu dla GTO - zostanie ona automatycznie przeliczona przez program w oparciu o zdefiniowaną geometrię do zachowania.

> Kąt pochylenia możemy teraz zdefiniować lokalnie, dla każdej krzywej granicznej.

> Nowy warunek ograniczający dla kryterium projektowego: definicja minimalnego promienia dla tworzonej geometrii.

 


Dowiedz się więcej o PTC Creo 8:

 
 
 
do góry
powrót

© 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB
Zapisz się do newslettera
* pola obowiązkowe
*Przeczytałem/am i zrozumiałem/am informacje dotyczące korzystania z moich danych osobowych, zawarte w polityce prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od firmy 3D PRO Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty elektronicznej.