Premiera PTC Creo 10.0

Nowości w Creo 10

Creo to w pełni zintegrowane narzędzie 3D CAD, które umożliwia inżynierom tworzenie koncepcji, projektowanie, analizę i walidację produktów. Oferuje technologie, które pozwalają projektantom symulować i optymalizować produkty pod kątem masy, wydajności, kosztów produkcji i zrównoważonego rozwoju, wykorzystując szeroki wybór materiałów i procesów produkcyjnych. Korzyści z wdrożenia w firmie oprogramowania Creo mogą sięgać daleko poza dział inżynierii - Creo usprawnia produkcję, kontrolę jakości oraz serwis.

Przedstawiamy Creo 10 i Creo+, najnowsze wersje nagradzanego, potężnego, a jednocześnie łatwego w użyciu systemu CAD firmy PTC. Creo pomaga tworzyć najlepsze projekty w krótszym czasie dzięki nowym narzędziom do projektowania kompozytów oraz usprawnieniom w dziedzinie projektowania układów elektrycznych i ergonomii, MBD, symulacji oraz produkcji. Creo+, dostępne w modelu SaaS, oferuje innowacyjne narzędzia oparte na chmurze, umożliwiające współpracę w czasie rzeczywistym oraz upraszczające zarządzanie i wdrażanie licencji. Dzięki szerokiemu zakresowi nowych funkcjonalności projektanci i inżynierowie mogą w szybszy, łatwiejszy i bardziej precyzyjny sposób realizować swoje pomysły.

Dowiedz się wiecej o Creo 10:

> Broszura: porównanie wersji Creo 10 - Creo 7

 


 

Projektowanie układów elektrycznych

> Narzędzie Split/Merge Harness dla okablowania pozwala podzielić istniejącą wiązkę na dwie osobne, które mogą być później z powrotem połączone. Umożliwia to łatwe ponowne wykorzystanie fragmentów okablowania, oraz umożliwia lepszą współpracę wielu użytkowników pracujących nad tym samym projektem wiązki.

> W celu poprawy zarządzania kablami i przewodami w projekcie, w drzewie modelu dodano trzy nowe sposoby wyświetlania pokazujące kable i ich strukturę, wiązki i ich strukturę, bądź połączenia pomiędzy konektorami.

> W obszarze wymiany danych ECAD-MCAD dodano nowe funkcjonalmności, w tym paste mask i parametry otworów w celu lepszej kontroli projektowania płytek drukowanych.

 

 


 

Technologia MBD i dokumentacja techniczna

> Symbole użytkownika i symbole chropowatości powierzchni można teraz wstawiać jako powiązane z inną adnotacją modelu 3D. Symbol dziedziczy płaszczyznę adnotacji od elementu nadrzędnego. Zmiana pozycji adnotacji nadrzędnej dla symbolu sprawia, że związany z nią symbol przemieszcza się odpowiednio. Adnotacja z symbolem będą traktowane jako grupa elementów dla operacji przypisania do innego stanu złożonego. Zaznaczając symbol w oknie graficznym dowiadujemy się, z jakim elementem jest powiązany. Wówczas zostaje wyświetlony odnośnik rozciągający się od symbolu do elementu nadrzędnego dla symbolu

> GD&T Advisor został wzbogacony o zachowanie semantyczne dla tolerancji ogólnej, wprowadzono zmiany mające na celu dostosowanie tworzonych elementów do standardów rysunkowych oraz pozytywnie wpływające na użyteczność narzędzi. Powierzchnie modelu, które nie zostały określone specyfikacjami geometrii wyrobów narzędziami dostępnymi w aplikacji GD&T, zostają automatycznie rozpoznane jako semantyczne referencje tolerancji ogólnej. Kolejne zmiany wprowadzane na modelu w aplikacji GD&T automatycznie zaktualizują referencje semantyczne tolerancji ogólnej. Dodatkowo dla modeli, dla których obowiązuje standard ISO dla specyfikacji geometrii wyrobów, są dostępne dwa symbole geometryczne: straightness (prostoliniowość) i profile of a line (kształt zarysu).

 


 

Funkcjonalność i wydajność

> Połączenie narzędzi do operacji na modelach wieloobiektowych: Podziel/Przytnij Obiekt (Split/Trim) oraz możliwość propagowania wyglądu i referencji podczas operacji boolowskich.

> Odkształcając geometrię modelu narzędziem Warp celem wydłużenia (Stretch), mamy możliwość deformacji do zdefiniowanej referencji (np. płaszczyzny bazowej, układu współrzędnych, krawędzi, osi, powierzchni). W środowisku modelowania swobodnego (Freestyle) pojawiło się nowe narzędzie: Powielenie Obrotowe.

> Zróżnicowanie przebiegu czynności dla operacji zmiany kolejności komponentów w drzewie struktury i restrukturyzacji (zmiany poziomu komponentu w strukturze złożenia).

> Podczas tworzenia powielenia z powielenia można teraz określić przyrost dla ilości elementów pozyskanych w pierwszym powieleniu


Ergonomia projektu

> Analiza pola widzenia oprócz wizualizacji stożka widzenia bezpośredniego, potrafi również wyświetlić wynik dla stożka odbitego. Możemy przeanalizować jaki obszar będzie dla nas widoczny, gdy spojrzymy w lustro.

> Możliwość wyświetlenia czterech kopert zasięgu dla każdej ręki manekina (dla palca wskazującego, środkowego, kciuka i środka dłoni).

> Biblioteka manekinów została zaktualizowana - manekiny są w niej przechowywane jako złożenia nierozłączne

 

 

 


 

Produkcja przyrostowa

> Dla struktury komórkowej z typem struktury ustalonym na Belki, wprowadzono nowe kształty dla komórek: dwunastościan rombowy, dwunastościan rombowy o strukturze diamentu oraz dwunastościan wydłużony. Pojawił się również dostęp do komórek o kształcie aksetyk, przy użyciu których możemy tworzyć geometrię wykazującą ujemny współczynnik Poisson’a.

> Dla struktury komórkowej sterowanej regułą, pojawiła się możliwość generowania ścianki o zmiennej grubości na podstawie wyników otrzymanych w analizie MES przy użyciu Creo Simulate. Można skorzystać również z nowego typu komórki: IWP (I-graph-wrapped).

Produkcja ubytkowa

> Obróbka szybkościowa (HSM) obsługuje teraz narzędzia baryłkowe w 5-osiowej obróbce wykańczającej ścian jak i powierzchni płaskich

> Dodano dodatkową kontrolę kompensacji narzędzia (CUTCOM) oraz prześwitu w zabiegu toczenia obszarowego.

 

do góry
powrót

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB
Zapisz się do newslettera
* pola obowiązkowe
*Przeczytałem/am i zrozumiałem/am informacje dotyczące korzystania z moich danych osobowych, zawarte w polityce prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od firmy 3D PRO Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty elektronicznej.