CAD | CAM | CAE

Innowacyjna, otwarta i zintegrowana platforma systemowa

PTC Creo to system zintegrowanych aplikacji CAD | CAM | CAE, który już od wielu lat jest standardem w tworzeniu cyfrowej reprezentacji produktu. Unikalne połączenie możliwości środowisk: 2D, modelowania bezpośredniego 3D oraz modelowania parametrycznego pozwala użytkownikowi wybierać najbardziej naturalne dla niego podejście do procesu projektowania. Środowisko pracy PTC Creo daje ponadto możliwość wykorzystania - w jednej sesji - geometrii pochodzącej z aplikacji CAD różnych producentów.

System posiada szereg narzędzi, które pomagają aktywnie wspierać procesy cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa [Przemysł 4.0]:

  • Migracja danych opartych o dokumentację 2D  do postaci cyfrowej opisywanej z użyciem technologii MBD.
  • Wsparcie dla tworzenia doświadczeń rzeczywistości rozszerzonej [AR].
  • IIoT - możliwość definiowania w cyfrowym środowisku projektowym elementów komunikacji z fizycznym produktem [Design For Connectivity].
  • Wsparcie dla technologii addytywnych poprzez jedno, spójne środowisko dla technologii związanych z przemysłowym drukiem 3D.

Konsolidacja danych w Creo

Konsolidacja do jednego systemu CAD przynosi bardzo konkretne korzyści i stanowi kluczowy element planu cyfrowej transformacji każdego przedsiębiorstwa. Dzięki jednolitemu systemowi CAD, integrującemu wszystkie elementy procesu rozwoju produktu, można znacząco zwiększyć wydajność, przyspieszyć wprowadzanie produktów na rynek i poprawić ich jakość, usprawnić przepływ informacji oraz zredukować koszty.

Creo to łatwe w obsłudze rozwiązanie 3D CAD, łączące w sobie potężne możliwości funkcjonalne ze stale rozwijającymi się nowymi technologiami. Specjaliści z 3D PRO zapewnią Twojej firmie pomoc w zakresie szkoleń i migracji danych. Kiedy skonsolidujesz dane w Creo, możesz efektywnie wdrożyć zmiany i zacząć czerpać długofalowe korzyści z konsolidacji CAD.

Przeczytaj e-book  >>>

Narzędzia do współpracy w chmurze oraz zarządzanie licencjami: CREO+

Creo+ łączy sprawdzone funkcjonalności oprogramowania Creo (dostarczane w modelu SaaS) z narzędziami opartymi na chmurze, które usprawniają współpracę i upraszczają zarządzanie licencjami. Creo+ dostarcza narzędzia, które umożliwiają wielu członkom zespołu przeglądanie, eksplorację i edytowanie projektów w czasie rzeczywistym.

Software as a Service (SaaS) to model licencjonowania, dostarczania i zarządzania oprogramowaniem inżynieryjnym CAD, który zapewnia lepszą dostępność, skalowalność, współpracę i bezpieczeństwo. W wielu przypadkach SaaS ulepsza również istniejące możliwości i funkcjonalności oprogramowania.

Podczas gdy oprogramowanie do komunikacji w biurze, takie jak zarządzanie relacjami z klientami (CRM) i zarządzanie zasobami ludzkimi (HRM), przyjęło model SaaS, CAD SaaS dopiero osiąga punkt przełomowy i w nadchodzących latach jest spodziewane rozpowszechnienie tego modelu. PTC jest dobrze przygotowane, aby pomagać klientom w przypadku gotowości do przejścia na model SaaS, oferując rozwiązania CAD i PLM oparte na chmurze.

Dowiedz się więcej o Creo+ >>>

 

 

Założenia środowiska PTC Creo bazują na 4 metodologiach


AnyRole Apps™

Różniące się od siebie zadania osób uczestniczących w procesie powstawania produktu wymagają zastosowania różnych aplikacji i metodologii pracy. Creo™ oferuje pełne spektrum narzędzi dedykowanych do wspomagania procesów projektowania i wytwarzania, dla każdego użytkownika i przypisanej mu roli, na dowolnym etapie cyklu życia produktu.


AnyMode Modeling™

Użytkownik sam wybiera wygodną dla niego metodologię pracy – aplikacje draftingowe 2D, środowisko modelowania 3D (bezpośredniego lub parametrycznego). Nie jest przez to uzależniony od modelera „narzuconego” przez konkretny system CAD.


AnyData Adoption™

Możliwość użycia w procesie projektowym danych w dowolnym formacie. Mogą to być np. modele z innych systemów do wspomagania projektowania. Środowisko Creo™ umożliwia włączenie do sesji modeli „obcych” bez względu na system CAD, w którym pierwotnie powstały.


AnyBOM Assembly™

Configuration Modeler, poprzez wykorzystanie istniejących struktur produktów (BOMs), umożliwia synchronizację środowisk CAD i PLM. W ten sposób złożenia 3D są zarządzane poprzez konfigurację wynikającą z logiki procesów PLM. Ma to szczególne znaczenie przy bardzo dużych zespołach części oraz zróżnicowanych ich konfiguracjach. Wtedy nawigacja z poziomu struktury BOM pozwala na generowanie złożenia dokładnie odpowiadającego danemu wariantowi produktu.

do góry
powrót

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB
Zapisz się do newslettera
* pola obowiązkowe
*Przeczytałem/am i zrozumiałem/am informacje dotyczące korzystania z moich danych osobowych, zawarte w polityce prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od firmy 3D PRO Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty elektronicznej.