PTC Creo Direct

Projektowanie przy użyciu metodologii modelowania bezpośredniego [Direct Modeling]

PTC Creo Direct to elastyczne, wydajne oraz proste w obsłudze narzędzie, pozwalające na modelowanie 3D w czasie rzeczywistym i nie wymagające definiowania żadnych założeń wstępnych.

Modelowanie bezpośrednie świetnie sprawdza się zarówno jako wiodące w przedsiębiorstwie rozwiązanie CAD, ale może być również wykorzystane jako bardzo efektywny „bypass” dla używanej już metodologii modelowania parametrycznego. Oba systemy komunikują się bowiem ze sobą poprzez zastosowanie technologii AnyMode Modeling, a modele tworzone w środowisku PTC Creo Direct mogą być dalej wykorzystywane w aplikacjach systemu PTC Creo Parametric i odwrotnie.

Praca w PTC Creo Direct to szybkie i łatwe tworzenie konstrukcji 3D, poprzez bezpośrednią interakcję z geometrią, bez udziału parametrów i cech oraz dokonywanie radykalnych zmian w dowolnym momencie procesu projektowania Metodologia ta jest zatem idealna dla firm tworzących produkt od podstaw tam, gdzie cykl powstawania projektu mierzony jest w dniach lub w tygodniach, gdzie wysoki poziom parametryzacji modeli nie jest wymagany i nie ma większego znaczenia dla przebiegu projektu.

 

 

Wybrane funkcjonalności PTC Creo Direct

 • Modelowanie bryłowe - tworzenie geometrii na podstawie szkiców, operacje na krawędziach [zaokrąglenia, fazowania], pochylenia ścian, otwory, struktury cienkościenne, powielenia geometrii, wykorzystanie pasek narzędzi 3D CoPilo
 • Zintegrowany szkicownik 2D - bogaty zbiór narzędzi, środowisko do szkicowania bez konieczności nadawania więzów, tryb konstrukcji, panel to szybkiego tworzenia geometrii
 • Edycja modeli 3D - bezpośrednia interakcja z geometria, elastyczność we wprowadzaniu modyfikacji: przemieszczanie elementów, zmiana orientacji, łączenie, usuwanie; modyfikacja elementów takich, jak: zaokrąglenia, stożki, walce, elementy sferyczne.
 • Modelowanie powierzchniowe - tworzenie, łączenie i przycinanie powierzchni swobodnych [Quilts].
 • Złożenia części - łączenie i pozycjonowanie elementów „w locie”, wstawianie nowych komponentów, tworzenie i modyfikowanie geometrii [edycja] w kontekście złożenia, usuwanie elementów.
 • Wymiana danych - import danych z innych systemów CAD [w tym z SolidWorks] oraz w formatach neutralnych: STEP, IGES, etc.; integracja wymiany danych z innymi aplikacjami z rodziny PTC Creo.

 

PTC Creo Direct pozwala zwiększyć wydajność poprzez:

 • skrócenie okresu szkolenia i wdrożenia rozwiązania
 • wykorzystanie potencjału inżynierskiego, a nie tylko CAD - owskiego [konstruktor vs. sprawny operator]
 • ograniczenie do minimum wpływu „kryterium znajomości systemu CAD” przy zatrudnianiu nowych pracowników
 • skupienie się na konstrukcji, a nie na technicznych sposobach tworzenia modelu
 • optymalizację konstrukcji pod kątem dalszych etapów cyklu powstawania produktu – technologia, oprzyrządowanie, kooperanci [eliminacja niepotrzebnego drzewa modelu]
 • poprawę wydajności pracy zespołowej [bez historii, bez zbędnych analiz]
 • poprawę wydajności infrastruktury IT [mniejsze pliki, mniejsze wymagania sprzętowe]

 

Dowiedz się więcej o Creo Direct:

 

do góry
powrót

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB
Zapisz się do newslettera
* pola obowiązkowe
*Przeczytałem/am i zrozumiałem/am informacje dotyczące korzystania z moich danych osobowych, zawarte w polityce prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od firmy 3D PRO Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty elektronicznej.