PTC Creo Layout

Projektowanie koncepcyjne 2D | 3D

PTC Creo Layout to zupełnie nowe środowisko łączące w sobie zdolność projektowania koncepcyjnego 2D z możliwością wykorzystania jego efektów na dalszych etapach projektu tworzonego w 3D.

Przy tworzeniu koncepcji wstępnej produktu [rysunki koncepcyjne, schematy, szkice] metodologia 2D jest w dalszym ciągu najbardziej naturalnym sposobem pracy, a rysunek - najefektywniejszym nośnikiem pożądanej informacji. PTC Creo Layout jest połączeniem korzyści tradycyjnego tworzenia dwuwymiarowej koncepcji i wykorzystania jej we właściwym procesie projektowania przestrzennego. Koncepcja 2D jest tworzona i zmieniana, a w miarę jej tworzenia i rozwoju w czasie, stanowi ona „bazę” dla rozwijanej koncepcji 3D.

Wybrane własności funkcjonalne PTC Creo Layout

  • szkicowanie i rysowanie 2D + narzędzia do manipulacji: mirror, offset, trim, etc.
  • możliwość wykorzystania zaimportowanych danych [dxf, dwg, IGES, STEP], użycia przekrojów części lub złożeń 3D, importu plików graficznych w formatach TIFF lub JPEG
  • składowanie danych w bibliotece w celu ich wielokrotnego użycia w różnych projektach
  • własne oznaczanie szkiców i rysunków koncepcyjnych [tags], jako powiązanych z konkretnymi modelami 3D
  • detalowanie 2D [użycie standardowych lub własnych formatów rysunkowych], wprowadzanie opisów, notatek oraz symboli [w tym symboli własnych], użycie tabel w celu organizacji informacji tekstowej związanej z projektem
  • integracja ze środowiskiem złożenia PTC Creo Parametric [modelowanie 3D, bazujące na rysunkach wczytanych z PTC Creo Layout – referencje wymiarowe], użycie geometrii skopiowanej ze schematu koncepcyjnego bezpośrednio w środowisku modelowania 3D, kontrola zmian w projekcie na podstawie modyfikacji dwuwymiarowej koncepcji produktu.

Dowiedz się więcej o Creo Layout:

do góry
powrót

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB
Zapisz się do newslettera
* pola obowiązkowe
*Przeczytałem/am i zrozumiałem/am informacje dotyczące korzystania z moich danych osobowych, zawarte w polityce prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od firmy 3D PRO Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty elektronicznej.