Premiera PTC Creo 11.0

Nowości w Creo 11

PTC z dumą przedstawia Creo 11, najnowszą wersję wielokrotnie nagradzanego, wydajnego i jednocześnie łatwego w użyciu systemu CAD. Dzięki szerokiej gamie ulepszeń, Creo pomaga realizować najlepsze projekty w krótszym czasie, upraszczając pracę i zapewniając nieprzerwany łańcuch rozwoju projektu, bez konieczności eksportu/importu danych. Gdy zmieniają się założenia projektowe, można łatwo zaktualizować model, aby odzwierciedlał nowe warunki.

Creo+ łączy sprawdzone funkcjonalności oprogramowania Creo (dostarczane w modelu SaaS) z narzędziami opartymi na chmurze, które usprawniają współpracę i upraszczają zarządzanie licencjami. System dostarcza narzędzia, które umożliwiają wielu członkom zespołu przeglądanie, eksplorację i edytowanie projektów w czasie rzeczywistym.

Dowiedz się więcej:

> CREO+ (narzędzia do współpracy w chmurze i zarządzania licencjami)

> Dlaczego producenci decydują się na SaaS? E-book

 

 

Interfejs użytkownika

> W przypadku zaznaczania poprzez przeciągnięcie okna decydujemy, czy zaznaczonymi mają być tylko powierzchnie widoczne w aktualnej orientacji modelu, czy też wszystkie na wskroś.

> Zaznaczanie lassem lub przeciąganą krzywą.

> Udoskonalenie uchwytów wymiarów cech w trybie modelowania bryłowego i konstrukcji blaszanych.

> Rozwijanie elementów drzewka modelu z uwzględnieniem wielopoziomowej struktury modelu - jedno kliknięcie rozwija jeden poziom.

> Zwijanie wybranego węzła drzewka - jedno kliknięcie zwija jeden poziom.

 

 

 


 

Modelowanie bryłowe

> Nowe opcje dla narzędzia Bounding Box (Zamykająca objętość), umożliwiające optymalizację i obliczenie najmniejszego prostopadłościanu granicznego dla geometrii części lub złożenia celem dostarczenia informacji o rozmiarze opakowania dla produktu.

> Dla powielenia typu Punkt pojawiła się możliwość zaznaczenia punktów lub układów współrzędnych, powstałych we wcześniej wykonanej operacji Pattern (Powielenie).

> Referencjami dla operacji Project (Rzutuj) można uczynić punkty, powstałe w cesze Sketch (Szkic). Przykładem zastosowania jest określenie pozycji dla spoin punktowych.

 

 


 

Modelowanie konstrukcji blaszanych

Pełne wsparcie dla modelowania wieloobiektowego w środowisku tworzenia konstrukcji blaszanych, w tym:

> Tworzenie w jednym modelu kilku obiektów bryłowych i blaszanych, co pozwala projektować części blaszane w kontekście komponentów współpracujących z nimi.

> Przeprowadzanie na obiektach blaszanych operacji Boolowskich (Merge, Subtract, Intersect).

> Definiowanie operacji kopiowania oraz modyfikowanie ich w środowisku modelowania elastycznego.

 

 


Modelowanie powierzchniowe (Freestyle)

> Nowy węzeł w drzewku struktury Freestyle z dostępem do informacji o różnych poziomach rozdzielczości (umożliwia przełączanie się pomiędzy różnymi poziomami rozdzielczości geometrii).

> Elementy powstałe w operacji powielenia obrotowego wykonanego w środowisku Freestyle mogą stać się referencjami dla powielenia poza środowiskiem Freestyle.

> Możliwość wykonania operacji Connect (Połącz) i Join (Przyłącz) pomiędzy elementami powstałymi w operacji powielenia obrotowego.

 

 

 

 

 


Szkicownik

> Wzrost elastyczności w obszarze kontroli domyślnego zachowania programu dzięki pojawieniu się możliwości ustalenia domyślnej skali przy wstawianiu szkiców z palety szkicownika lub imporcie geometrii do szkicownika.

> Przycinanie przecinających się krzywych złożonych, powstałych w operacji Project/Offset.

> Opcja konfiguracyjna dla kontroli wyświetlania elementów zablokowanych.

 

 

 

 


Tworzenie złożeń

> Zmiana orientacji dla więzu montażowego Tangent (Styczność).

> Informacja o czasie pełnej regeneracji modelu.

> Wynikowymi elementami cechy Shrinkwrap mogą być obiekty. Shrinkwrap potrafi:

- Zamieścić w modelu podrzędnym wszystkie obiekty z modelu nadrzędnego.

- Połączyć obiekty z poziomu części w jeden obiekt.

- Połączyć wszystkie obiekty ze wszystkich części złożenia w jeden obiekt.

 

 


Model-Based Definition

> Podczas tworzenia referencji semantycznych w postaci powierzchni walcowej dla adnotacji, po wskazaniu połowy powierzchni walcowej, Creo automatycznie zaznacza jej drugą połowę.

> Szybkie określanie wielu referencji semantycznych dla adnotacji poprzez przeciągnięcie okna.

> Tworzenie i wstawianie zwykłych tabel, które można przydzielać do stanów złożonych modelu.

Dowiedz się więcej o metodologii MBD >>>

 

 

 

do góry
powrót

© 2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB
Zapisz się do newslettera
* pola obowiązkowe
*Przeczytałem/am i zrozumiałem/am informacje dotyczące korzystania z moich danych osobowych, zawarte w polityce prywatności i wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowej od firmy 3D PRO Sp. z o.o. za pośrednictwem poczty elektronicznej.