Wspieramy powstawanie
innowacyjnych produktów

Przełomowa współpraca PTC i ANSYS!
18 czerwca 2018, podczas konferencji LiveWorx18 w Bostonie, firmy ANSYS i PTC ogłosiły nawiązanie strategicznej współpracy w celu wdrożenia światowej klasy rozwiązania, umożliwiającego projektowanie oparte o wyniki symulacji.

PTC i ANSYS, w ramach oprogramowania PTC Creo 3D CAD, wspólnie dostarczą możliwość symulacji w czasie rzeczywistym ANSYS Discovery Live. Rozwiązanie to będzie oferowało klientom ujednolicone środowisko modelowania i symulacji, likwidując granice między CAD a symulacją. Umożliwi ono projektantom dokładną analizę procesu rozwoju produktu i podejmowanie najlepszych decyzji, dzięki którym będą powstawać produkty najwyższej jakości przy jednoczesnym zredukowaniu kosztów.

„Dzięki temu rozwiązaniu inżynierowie, podczas procesu modelowania, będą mogli w czasie rzeczywistym zobaczyć wyniki symulacji, dzięki czemu łatwiej im będzie analizować wprowadzane zmiany. To udogodnienie ma odpowiedni potencjał, aby w znaczący sposób zwiększyć produktywność konstruktorów i jakość ich pracy. Może całkiem odmienić rynek.” – powiedział Jim Heppelman, prezes i CEO PTC.

Wspólny produkt obu firm będzie integrował ANSYS Discovery Live z Creo, umożliwiając natychmiastową symulację statyczną, strukturalną, termiczną i modalną. Z czasem planowana jest integracja pełnego zakresu funkcjonalności symulacji ANSYS Discovery z Creo.

„ANSYS to światowy lider w symulacji inżynierskiej, a Discovery Live to najnowszy przykład naszej innowacyjności. Połączenie ANSYS Discovery Live z Creo poszerzy grono naszych odbiorców o konstruktorów, którzy dzięki niemu będą mogli tworzyć projekty w mgnieniu oka.” – powiedział Ajei Gopal, prezes i CEO ANSYS - „Potęga symulacji będzie teraz łatwo dostępna dla inżynierów, muszących podejmować setki decyzji i sprawdzać setki modeli, zapewniając im niespotykany dotąd wgląd w efekty ich pracy.”

Obecny projekt to kontynuacja współpracy pomiędzy PTC i ANSYS, która zaowocowała w zeszłym roku połączeniem ANSYS Twin Builder z ThingWorx Industrial Innovation Platform.
Jeśli kiedykolwiek widziałeś start rakiety, leciałeś samolotem, prowadziłeś samochód, korzystałeś z komputera albo urządzenia mobilnego lub po prostu przeszedłeś przez most, to najprawdopodobniej zetknąłeś się z produktem, do którego wytworzenia niezbędne było wykorzystanie oprogramowania ANSYS. ANSYS to światowy lider symulacji inżynierskich. Pomaga najbardziej innowacyjnym firmom świata wytwarzać najlepsze produkty. Oferując najlepsze i najbogatsze portfolio oprogramowania dla symulacji inżynierskich, pomaga im rozwiązywać nawet najbardziej złożone problemy projektowe i tworzyć produkty ograniczane jedynie przez wyobraźnię.

Dowiedz się więcej o ANSYS na www.ansys.comPTC pomaga firmom zrewolucjonizować sposób, w jaki projektują, wytwarzają i serwisują produkty w szybko zmieniającym się świecie nowoczesnych technologii. W 1986r. PTC odmieniła sposób projektowania 3D, a w 1998r. jako pierwsza wprowadziła na rynek system zarządzania cyklem życia produktu, oparty na internecie. Obecnie, rozwiązania oferowane przez PTC, dzięki połączeniu świata rzeczywistego z cyfrowym, umożliwiają przedsiębiorstwom dynamiczny rozwój. Internet Rzeczy i technologia rozszerzonej rzeczywistości (Augmented Reality) generują już dziś duże zyski, a oprogramowanie PTC otwiera firmy na kolejne innowacje i daje przewagę nad konkurencją w przyszłości.

Dowiedz się więcej o PTC na www.ptc.com

© 2017 Wszelkie Prawa Zastrzeżone. 3D PRO Sp. z o.o.
design by fast4net


YT Linkedin FB